Nieskuteczny jak Aubameyang! Co za pudło! Arsenal zremisował z Benfiką w Lidze Europy [WIDEO]

Benfica zremisowała z Arsenalem w meczu 1/16 finału Ligi Europy. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:1 (0:0).
Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa obie drużyny spotkały się dziś na Stadio Olimpico w Rzymie. W roli gospodarza wystąpiła Benfica.
Pierwszą dogodną okazję stworzył Arsenal. Przed wielką szansą stanął Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk miał przed sobą pustą bramkę, ale nie zdołał skierować piłki do siatki.
Kolejne minuty nie dostarczyły wielkich emocji. Ze strony "Kanonierów" szczęścia próbował Smith Rowe. Z kolei "Orły" tuż przed gwizdkiem na przerwę mogły objąć prowadzenie, ale Grimaldo zdecydował się na podanie, choć powinien oddać strzał.
Na początku drugiej połowy spotkanie nabrało rumieńców. Smith Rowe zagrał piłkę ręką, a sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Pizzi.
Odpowiedź "Kanonierów" była błyskawiczna. Po dwóch minutach zrobiło się 1:1. Saka z bliska wpakował piłkę do siatki, zaś wcześniej fatalnie zachowała się defensywa Benfiki.
Więcej bramek na boisku w Rzymie nie padło. W meczu rewanżowym obie ekipy spotkają się już 25 lutego.
Daniel Makarewicz18 Feb 2021 · 22:53