Nieskuteczny Lewandowski i niespodziewana porażka Bayernu z Hoffenheim!

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Bayern Monachium zupełnie niespodziewanie przegrał 0:2 na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim w trzeciej kolejce Bundesligi.
Całe zawody rozegrał Robert Lewandowski. Polski napastnik był jednak nieskuteczny - po jego strzale na początku pierwszej połowy piłka otarła się o poprzeczkę i opuściła boisko, a kilkanaście minut później minimalnie chybił, uderzając z rzutu wolnego. Pod koniec meczu 29-letni piłkarz minął dwóch rywali w polu karnym, ale jego strzał świetnie obronił Oliver Baumann. Potem uderzał jeszcze raz, lecz trafił tylko w boczną siatkę.
Gospodarze prowadzenie objęli w 27 minucie. Po rzucie z autu w doskonałej sytuacji w polu karnym znalazł się Mark Uth i pokonał Manuela Neuera.
Na początku drugiej połowy mieliśmy 2:0. Steven Zuber wycofał piłkę do zupełnie niepilnowanego w polu karnym Marka Utha i ten po raz drugi pokonał golkipera Bawarczyków.
Mistrz Niemiec po trzech kolejkach ma sześć punktów na koncie i zajmuje w tej chwili piąte miejsce w lidze. Hoffenheim z kolei ma o jedno "oczko" więcej i plasuje się trzy pozycje wyżej.