Niespodzianka w Bazylei, pierwsze zwycięstwo Belenenses

Igor Bulgarin/Shutterstock
FC Basel przegrał u siebie z CF Os Belenenses Lizbona 1:2 (1:2) w spotkaniu trzeciej kolejki grupy I rozgrywek Ligi Europy.

Na St. Jakob-Park rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami miejscowych kibiców, bowiem po kwadransie gry prowadzenie dla gospodarzy zdobył Michael Lang. Dwanaście minut później wyrównał jednak obywatel Wyspy Świętego Tomasza i Książęcej Luis Leal, a tuż przed przerwą drugiego i jak się później okazało zwycięskiego gola dla gości strzelił pochodzący z Wysp Zielonego Przylądka Kuca.

Mistrzowie Szwajcarii doznali w ten sposób pierwszej porażki, ale zachowali pozycję lidera tabeli. Ekipa z Portugalii natomiast po pierwszym zwycięstwie przesunęła się na trzecie miejsce w klasyfikacji. Obie drużyny za dwa tygodnie spotkają się ze sobą na Estadio do Restelo w Lizbonie.