Niespodzianka w Bundeslidze. Borussia Dortmund przegrała pierwszy mecz w sezonie! [WIDEO]

Jose Breton- Pics Action / shutterstock.com
W 16. kolejce Bundesligi Fortuna Dusseldorf wygrała u siebie z Borussią Dortmund 2:1. Dla gości to pierwsza przegrana w tym sezonie.
Pewnie krocząca po kolejne zwycięstwa Borussia pojechała do Dusseldorfu jako zdecydowany faworyt. Tymczasem walcząca o utrzymanie Fortuna sprawiła niespodziankę i zainkasowała niezwykle cenne trzy punkty.
Gospodarze prowadzili od 22. minuty, kiedy Dodi Lukebakio w sytuacji sam na sam skutecznie wykończył kontratak. Po przerwie Jean Zimmer oddał piękny strzał z dystansu i podopieczni Friedhelma Funkela prowadzili już 2:0.
Borussia bardzo długo miała problem, by sforsować obronę rywali. Dopiero w 81. minucie Paco Alcacer po podaniu Łukasza Piszczka trafił głową. Na więcej zawodników z Dortmundu nie było już stać.
Prawy obrońca rozegrał 90 minut, zaliczył asystę i dostał żółtą kartkę. Natomiast w ekipie gospodarzy przez całe spotkanie na boisku przebywał Marcin Kamiński.
Dla Borussii to pierwsza przegrana w tym sezonie i koniec passy czterech kolejnych ligowych zwycięstw. BVB w tabeli wciąż jest liderem, ma 39 punktów, ale przewaga nad resztą stawki stopniała do sześciu punktów.
Fortuna natomiast po drugiej wygranej z rzędu awansowała na piętnaste miejsce z dorobkiem 15 punktów.
Kamil Kaczmarek18 Dec 2018 · 22:34