Niespodzianka w Ekstraklasie! Ostatnia Wisła Kraków wygrała z liderującą Pogonią Szczecin

Marcin Kadziołka / shutterstock.com
Wisła Kraków wygrała u siebie z Pogonią Szczecin 1:0 (1:0) w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla "Białej Gwiazdy" to pierwsze zwycięstwo od jedenastu spotkań.
Jedyny gol w tym meczu padł w 39. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Błaszczykowski, zawodnicy Pogoni zapomnieli o kryciu Łukasza Klemenza, który trafił do siatki z około siedmiu metrów.
Dla gospodarzy to cenne zwycięstwo. Krakowianie w ostatnich jedenastu ligowych meczach zdobyli tylko jeden punkt. Fatalną passę przerwali przeciwko liderowi ze Szczecina.
Wisła mimo wygranej pozostaje na ostatniej, szesnastej pozycji. Ma na koncie 14 punktów.
Pogoń natomiast utrzymała pozycję lidera z dorobkiem 35 punktów. Wszyscy bezpośredni rywale "Portowców" mają do rozegrania jeszcze mecze w ramach 20. kolejki.
W następnej kolejce Wisła Kraków zmierzy się na wyjeździe z ŁKS-em. Pogoń Szczecin czeka natomiast domowy mecz z Koroną Kielce.
Łukasz Karyniewski13 Dec 2019 · 22:31