Niespodzianka w Hamburgu, grał Sobota

FC St. Pauli przegrał u siebie z FSV Frankfurt 1:3 (1:2) w piątkowym spotkaniu 22. kolejki niemieckiej 2. Bundesliga.

Na Millerntor-Stadion do 69. minuty w barwach gospodarzy występował Waldemar Sobota. Polaka zmienił w końcówce Koreańczyk Choi Kyoung-Rok.

Ekipie z Hamburga prowadzenie dał po dziesięciu minutach gry Marc Rzatkowski. Radość miejscowych fanów była wyjątkowo krótka, bowiem niespełna 60 sekund później wyrównał Brazylijczyk Yann.

Trzynaście minut przed przerwą drugiego gola dla gości zdobył Dani Schahin, a osiem minut po zmianie stron niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki Lasse Sobiech.

Do końca wynik nie uległ już zmianie i dzięki siódmej wygranej w sezonie zespół z Hesji awansował na czternaste miejsce w tabeli. Drużyna z portowego miasta natomiast doznała szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i jest na czwartej pozycji w klasyfikacji.