Niespodzianka w Primera Division. Betis przegrał z najgorszą drużyną ligi

nikopavisic / shutterstock.com
W 18. kolejce La Liga SD Huesca pokonała na własnym boisku Real Betis 2:1. Dla gospodarzy to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie.
Faworytem tego spotkania byli goście, walczący o udział w europejskich pucharach. Prowadzenie objęli w 55. minucie, kiedy Antonio Sanabria wykorzystał rzut karny.
Gospodarze, którym w tym sezonie marzy się utrzymanie w La Liga dość niespodziewanie w ciągu pięciu minut odmienili losy meczu.
Najpierw do wyrównania doprowadził David Ferreiro trafiając głową do pustej bramki. W 79. minucie zwycięskiego gola strzelił Christian Rivera, który uderzył skutecznie z linii pola karnego.
Dla SD Huesca to dopiero druga wygrana w sezonie i przerwanie passy szesnastu ligowych spotkań bez wygranej. Zespół z Aragonii wciąż zamyka tabelę z dorobkiem 11 punktów. Do bezpiecznej strefy traci pięć "oczek".
Piłkarze z Sewilli natomiast są na szóstej pozycji, mają na koncie 26 punktów.
Kamil Kaczmarek05 Jan 2019 · 22:47