Niespodziewana porażka Barcelony z Levante w Pucharze Króla

charnsitr / shutterstock.com
FC Barcelona przegrała na wyjeździe z UD Levante 1:2 (0:2) w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 4. minucie spotkania. Wówczas Ruben Rochina dośrodkowywał ze stałego fragmentu gry, do futbolówki najwyżej wyskoczył Erick Cabaco i uderzeniem głową trafił do siatki.
Szesnaście minut później ekipa "Granotas" powiększyła przewagę za sprawą trafienia Borjy Mayorala. Hiszpański napastnik dopadł do piłki zagranej przez Emmanuela Boatenga i pokonał golkipera rywali strzałem z bliskiej odległości.
W 84. minucie sędzia podyktował karnego dla "Blaugrany" po faulu Mosesa Simona. Jedenastkę na gola zamienił Philippe Coutinho.
Oba zespoły spotkają się w rewanżu, który zostanie rozegrany na Camp Nou 17 stycznia o godzinie 21:30.
W innym meczu rozegranym o godzinie 20:30, Real Betis bezbramkowo zremisował z Realem Sociedad. Drugie starcie tych drużyn zaplanowano na 17 stycznia na godzinę 19:30.