Niespodziewana porażka Borussii. Schalke wicemistrzem Niemiec

charnsitr / shutterstock.com
Borussia Dortmund niespodziewanie przegrała z Mainz 1:2. Drużyna Łukasza Piszczka, który rozegrał całe spotkanie, tym samym straciła szanse na zdobycie wicemistrzostwa Niemiec.
Wszystkie gole w Dortmundzie padły na początku meczu. Goście prowadzili 2:0 już po trzynastu minutach - na listę strzelców wpisali się Bote Baku i Yoshinori Muto. Jedynego gola dla Borussii strzelił Maximilian Philipp.
Potknięcie Borussii wykorzystało Schalke, które wygrało na wyjeździe z Augsburgiem 2:1. Drużyna Domenico Tedesco na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewniła sobie drugie miejsce w tabeli Bundesligi.
Całe spotkanie w barwach Borussii Dortmund rozegrał Łukasz Piszczek. Jego drużyna przegrała u siebie z 1. FSV Mainz 05 1:2. To oznacza, że pewny wicemistrzostwa jest już FC Schalke 04 Gelsenkirchen. Natomiast VfB Stuttgart pokonał TSG 1899 Hoffenheim 2:0. Przez całą drugą połowę w zespole gospodarzy grał Marcin Kamiński.