Niespodziewana porażka OM z beniaminkiem

ninopavisic/Shutterstock
Nimes Olympique pokonał przed własną publicznością Olympique Marsylia 3:1 (1:0) w ostatnim niedzielnym meczu drugiej kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade des Costieres prowadzenie gospodarzom zapewnił jedenaście minut przed przerwą Denis Bouanga. Reprezentant Gabonu świetnie poradził sobie z obrońcą w narożniku pola karnego i zaskoczył golkipera rywali płaskim strzałem.
Cztery minuty po zmianie stron wyrównał kapitalnym lobem Florian Thauvin. Trzynaście minut później błąd defensywy gości wykorzystał Sada Thioub, a trzy minuty przed końcem sukces beniaminka przypieczętował w sytuacji sam na sam Renaud Ripart.
Zespół z Oksytanii po drugim zwycięstwie w sezonie awansował na drugie miejsce w tabeli. Drużyna z Prowansji doznała natomiast pierwszej porażki i spadła na dziewiątą lokatę w klasyfikacji.