Niespodziewana porażka Southampton po rzutach karnych, Bednarek na ławce

Ingy The Wingy, wikicommons
Southampton FC uległ po rzutach karnych Derby County 4:5 w powtórzonym meczu trzeciej rundy rozgrywek o Puchar Anglii. Po 90 i 120 minutach gry było 2:2. Takim samym wynikiem zakończyło się pierwsze spotkanie tych drużyn.
Na St. Mary's Stadium całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Jan Bednarek. Dwubramkowe prowadzenie "Świętym" w niespełna trzy minuty zapewnili głową z bliska Stuart Armstrong i rezerwowy Nathan Redmond, który wykorzystał sytuację sam na sam.
"Barany" nie potrzebowały jednak dużo więcej czasu na odrobienie strat. Harry Wilson z rzutu wolnego i Martyn Waghorn uderzeniem głową w niespełna sześć minut doprowadzili do wyrównania, a zarazem dogrywki. W niej kibice nie oglądali już kolejnych bramek, mimo wielu okazji, dlatego o wszystkim decydowały rzuty karne.
W konkursie "jedenastek" jako jedyny pomylił się Redmond i zespół z południa Anglii został w ten sposób wyeliminowany. Kolejnym rywalem "Baranów" w tych rozgrywkach będzie Accrington Stanley FC.