Niespodziewana porażka Tottenhamu na własnym boisku

CosminIftode/Shutterstock
Tottenham Hotspur przegrał przed własną publicznością z Newcastle United 0:1 (0:1) w niedzielnym meczu trzeciej kolejki Premier League.
Jedynego gola dającego "Srokom" zwycięstwo w tym spotkaniu strzelił Joelinton. Brazylijski napastnik w 27. minucie dopadł do futbolówki zagranej głęboko w pole karne przez Christiana Atsu i pewnym uderzeniem w lewy dolny róg pokonał Hugo Llorisa.
Dla podopiecznych Mauricio Pochettino to pierwsza porażka w tym sezonie. Popularne "Koguty" mają na koncie cztery punkty i po tej kolejce spadły na siódme miejsce.
Zespół prowadzony przez Steve'a Bruce'a zanotował pierwsze zwycięstwo w trwających rozgrywkach, uzbierał dotąd trzy "oczka", co daje mu aktualnie 18. pozycję w tabeli.
W innym niedzielnym meczu rozegranym w tym samym czasie Burnley FC zremisowało na wyjeździe Wolverhampton Wanderers 1:1 (1:0). Bramki w tym spotkaniu zdobywali odpowiednio Ashley Barnes w 13. oraz Raul Jimenez w piątej minucie doliczonego czasu gry.