Niespodziewana wygrana Irlandii Północnej! Fatalna sytuacja Ukrainy [VIDEO]

wba.co.uk
Irlandia Północna dosyć niespodziewanie wygrała z Ukrainą 2:0. Ukraińcy przegrali już drugi mecz na Euro 2016.

W pierwszych minutach meczu nie widzieliśmy zbyt wielu sytuacji podbramkowych po jednej i drugiej stronie boiska. Pierwszą dobrą okazję do strzelenia gola mogliśmy zobaczyć dopiero w 34 minucie boiska. Po centrze z rzutu rożnego z siódmego metra uderzał zawodnik Irlandii Północnej, ale minimalnie chybił. Za moment kontrę wyprowadzili zawodnicy Michaela O'Neilla, lecz zakończyła się ona niecelnym uderzeniem Warda.

Końcowe minuty należały do Irlandczyków, którzy mieli lekką przewagę, lecz nie potrafili realnie zagrozić bramce Andrija Piatowa. Dosyć niebezpiecznie zrobiło się jedynie w 41 minucie, kiedy po ciekawie rozegranym stałym fragmencie gry przez reprezentantów Irlandii Północnej, interweniować musiał ukraiński golkiper.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie wreszcie coś się zaczęło dziać na boisku. W 49 minucie bramkę dla Irlandii Północnej zdobył uderzeniem głową Gareth McAuley.
Kilka minut później sędzia postanowił przerwać mecz z powodu ulewnych opadów deszczu. Za moment zawodnicy mogli jednak wrócić na boisko i spotkanie zostało wznowione.

Po tej krótkiej przerwie Ukraińcy starali się zdobyć bramkę wyrównującą. Byli blisko w 71 minucie, kiedy tuż zza pola karnego minimalnie niecelny strzał oddał Viktor Kovalenko. Potem próbowali jeszcze m.in. Jarmołenko, Zinczenko czy Konoplanka. Ostatecznie reprezentantom Ukrainy nie udało się pokonać golkipera rywali. Udało się za to Irlandii Północnej, która w samej końcówce strzeliła gola na 2:0.

Sytuacja Ukrainy w grupie jest wyjątkowo trudna, ponieważ po dwóch meczach nie mają na koncie choćby jednego punktu.