Niespodziewane zwycięstwo Polski ze Słowenią

katatonia82, Shutterstock
Reprezentacja Polski po dwóch porażkach, tym razem zwycięska. Biało-czerwoni pokonali Słowenię 4:1 w Mistrzostwach Świata Dywizji 1A.

Polacy zaczęli bardzo ofensywnie od samego początku i już w czwartej minucie dzięki bramce Tomasza Malasińskiego wyszli na prowadzenie. Nasi zawodnicy mogli cieszyć się tylko przez moment. Trzy minuty później rywale ze Słowenii doprowadzili do wyrównania. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej tercji.

Drugą odsłonę biało-czerwoni zagrali koncertowo. Słoweńcy byli bezradni. W ciągu pierwszych ośmiu minut musieli dwa razy wyciągać krążek z własnej bramki. A tuż przed końcem tercji dostali jeszcze jedną bramkę. Tomasz Malasiński skompletował tym samym hat-tricka.

Ostatnia odsłona to bardzo dobra gra Polski w defensywie, która utrzymała ten doskonały rezultat do samego końca. Kolejnym rywalem naszej reprezentacji będzie Austria, a potem Japonia.