Nieudany debiut Buffona w PSG. Sprokurował karnego, potem wpuścił jeszcze jednego gola, a jego zespół przegrał z trzecioligowcem

cristiano barni / shutterstock.com
Wprawdzie to tylko mecz towarzyski, ale Gianluigi Buffon nie może zaliczyć swojego pierwszego występu w koszulce nowego zespołu do udanych. PSG przegrało niespodziewanie z trzecioligowcem Chambly 2:4.
Legendarny włoski golkiper przeniósł się tego lata z Juventusu do PSG na zasadzie wolnego transferu. Dzisiaj 40-letni golkiper rozegrał swój premierowy mecz dla mistrza Francji.
Buffon już w piątej minucie sprokurował rzut karny dla rywali. W pierwszej połowie jeszcze raz wyciągał piłkę z siatki. Doświadczony bramkarz opuścił plac gry po 45 minutach.
W drugiej połowie Chambly trafiało jeszcze dwa razy, a paryżanie odpowiedzieli jedynie dwoma trafieniami i przegrali 2:4.
To drugi sparing PSG przed nadchodzącym sezonem. Trzeba dodać, że w zespole Thomasa Tuchela zabrakło wielu zawodników z pierwszej drużyny, a wśród bardziej znanych graczy oprócz Gianluigiego Buffona, wystąpili jedynie Adrien Rabiot oraz Jese Rodriguez.
Jakub Kreśliński15 Jul 2018 · 15:17
Źródło: The Gaurdian