Niewiarygodne! Walia sensacyjnie pokonała Belgię i awansowała do półfinału EURO 2016! [VIDEO]

katatonia82, Shutterstock
Reprezentacja Wali sensacyjnie pokonała Belgię 3:1 i zagra o finał EURO 2016 z Portugalią.

W siódmej minucie spotkania powinno być już 1:0 dla Belgii. Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Yannick Ferreira-Carrasco. Potem dobitkę Thomasa Mueniera na linii bramkowej zatrzymał obrońca Ben Davies. Piłka trafiła jeszcze pod nogi Edena Hazarda, ale Walijczycy wyszli ostatecznie obronną ręką, wybijając piłkę na rzut rożny.

W odpowiedzi na bramkę Belgów pomknął Gareth Bale, ale piłka po jego strzale trafiła tylko w boczną siatkę.

W 13 minucie mieliśmy już 1:0 dla Belgii. Piękną bramkę z 25 metra zdobył Radja Nainggolan, trafiając w samo okienko walijskiej bramki.

Kilka minut później bramce Thibauta Courtoisa zagrozili Walijczycy, którzy z minuty na minutę byli coraz niebezpieczniejsi. Tym razem udanie interweniował belgijski golkiper.

W 30 minucie nie miał już jednak nic do powiedzenia. Walia wykonywała rzut rożny, dośrodkowywał Aaron Ramsey, a piłkę do bramki uderzeniem głową skierował Ashley Williams.

Za moment znowu groźnie zrobiło się pod belgijską bramką, lecz uderzenie Garetha Bale'a złapał Thibaut Courtois. Przed końcem pierwszej połowy uderzał jeszcze Aaron Ramsey, futbolówka odbiła się od Jasona Denayera i w niewielkiej odległości minęła bramkę Belgów.

Na początku drugiej połowy trzy dogodne okazje do zdobycia bramki stworzyli sobie Belgowie i wydawało się, że odzyskują kontrolę nad spotkaniem. Tymczasem w 55 minucie to Walia strzeliła gola. Kapitalną akcją indywidualną popisał się Hal Robson-Kanu, który jednym zwodem zwiódł belgijską defensywę i pokonał bezradnego Thiabauta Courtoisa.

W kolejnych minutach Belgowie starali się odrabiać straty. Wyrównać próbowali kolejno Kevin De Bruyne, Marouane Fellaini, Romelu Lukaku, Axel Witsel czy Radja Nainggolan. Żadnemu nie udało się jednak wpakować piłki do siatki rywali.

Tymczasem w 86 minucie Belgię dobił Sam Vokes. W prawego skrzydła dośrodkował Chris Gunter, a uderzeniem głową Thibauta Courtoisa pokonał wspomniany Sam Vokes.

Takim też wynikiem zakończył się ten mecz. Walia sensacyjnie pokonała Belgię i awansowała do półfinału EURO 2016.