Niewykorzystany karny zemścił się na Peru. Duńczycy wygrali w swoim pierwszym meczu na mundialu! [VIDEO]

ekstrabladet.dk
Dania wygrała 1:0 z Peru w drugim dzisiejszym meczu grupy C mistrzostwa świata w Rosji.
To Peruwiańczycy mogli objąć prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy z pomocą przyszedł im VAR, dzięki któremu arbiter podyktował rzut karny przeciwko Danii. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Cueva, ale fatalnie przestrzelił, posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką.
To się zemściło na Peru w drugiej połowie. W 59 minucie Eriksen zagrał prostopadłą piłkę do Poulsena, a ten w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali umieścił futbolówkę w siatce.
W kolejnych minutach Peruwiańczycy próbowali doprowadzić do remisu, mieli sporo dobrych sytuacji, ale byli bardzo nieskuteczni. Ostatecznie Duńczycy wygrali po golu Poulsena.