Niezłe noty Błaszczykowskiego

mgilert / Shutterstock.com
Fiorentina wygrała na wyjeździe z Interem Mediolan 4:1 i pierwszy raz od 16 lat objęła prowadzenie w Serie A. Niezłe recenzje zebrał Jakub Błaszczykowski.

Polak wyszedł w podstawowym składzie drużyny z Florencji. Na boisku przebywał do 69 minuty meczu. W ofensywie Błaszczykowski zagrał przeciętnie, nie brał udziału w akcjach bramkowych, ale we włoskich mediach znajdzie kilka ciepłych słów o swojej grze w obronie. 30-letni skrzydłowy ciągle wywierał presję na rywalach, ciężko pracował dla drużyny i nie popełniał błędów.

Portal Goal.com dał Polakowi "trójkę" w pięciostopniowej skali ocen. W uzasadnieniu czytamy, że Błaszczykowski pomagał w defensywie, ale w ataku nie zaprezentował niczego specjalnego.

Z kolei według fiorentina.it i calcionews24.com reprezentant Polski zasłużył na siedem punktów na dziesięć możliwych. Nieco mniej, bo 6,5, otrzymał od redakcji tuttomercatoweb.com. Taką samą notę 30-letniemu skrzydłowemu przyznali dziennikarze "La Gazzetta Dello Sport" i portalu firenzetoday.it. W tym drugim Polak został nazwany "pociągiem na prawej stronie boiska" oraz "mistrzem odnalezionym przez Paulo Sousę".

Zdecydowanie najsłabiej występ Błaszczykowskiego został oceniony przez whoscored.com. Tam Polak otrzymał notę 6,3. Na gorszą zasłużył tylko jeden piłkarz drużyny z Florencji - to rumuński bramkarz Ciprian Tatarusanu.

Wszystkie media podkreślają, że Polak wywalczył sobie miejsce w składzie Fiorentiny i w kolejnych meczach powinien grać od pierwszej minuty.
Źródło: Goal.com, whoscored.com, sportowefakty.wp.pl, La Gazzetta Dello Sport