Niezły Meksyk! Drugie zwycięstwo na mundialu. Topornych Koreańczyków było stać tylko na jednego gola [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Reprezentacja Meksyku wygrała drugi mecz na mundialu. Piłkarze Juana Carlos Osorio pokonali Koreę Południową 2:1.
Meksyk przejął inicjatywę już na początku spotkania. W 24. minucie po dośrodkowaniu Guardado piłkę ręką zagrał Jang. Decyzja sędziego była oczywista - rzut karny! Na gola pewnie zamienił go Carlos Vela.
Chwilę później Meksykanie mogli podwyższyć wynik, ale strzał Layuna obronił Cho. Koreańczycy nie potrafili sobie stworzyć dobrej okazji do wyrównania. Aktywny był Son, ale miał zbyt małe wsparcie ze strony kolegów.
W drugiej połowie Koreańczycy z dużym trudem konstruowali akcje ofensywne. Meksykanie czekali na kontry, ale swoje ataki często wyprowadzali dokładnie. Wszystko perfekcyjnie zrobili dopiero w 66. minucie. Vela pociągnął z piłką i idealnym momencie podał do Hernandeza. Ten prosty zwodem minął obrońcę i podwyższył na 2:0.
Koreańczycy nie mieli do zaprezentowania niczego godnego uwagi. Niedostatki w umiejętnościach nadrabiali grą na granicy brutalności. Często faulowali w bardzo złośliwy sposób. Dopiero w doliczonym czasie gry świetnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Son.
Meksykanie po dwóch meczach mają na swoim koncie komplet punktów. Koreańczycy przegrali oba spotkania.
Kamil Kaczmarek23 Jun 2018 · 18:53