Niezwykły gol Alexisa Sancheza z rzutu wolnego. Przyczynił się do zwycięstwa Chile [WIDEO]

Screen Twitter
Chile walczy z Boliwią w eliminacjach do mistrzostw świata. Wynik spotkania otworzył Alexis Sanchez, który zaliczył efektowne trafienie z rzutu wolnego.
Trwają mecze eliminacyjne do mistrzostw świata w Katarze. Chile walczy obecnie w Boliwii o punkty, które przybliżą je do wyjazdu na mundial.
Wynik spotkania otworzył Alexis Sanchez, który popisał się niezwykłym uderzeniem z rzutu wolnego. Były piłkarz Arsenalu posłał tak silne uderzenie, że zdołał umieścić piłkę nad głową Carlosa Lampe.
Reprezentacja Chile nie mogła się jednak zbyt długo nacieszyć prowadzeniem. W 37. minucie wyrównał Marc Enoumba.
Najbardziej emocjonująca okazała się sama końcówka spotkania. W 77. minucie ponowne prowadzenie Chile dał Espinoza.
Niedługo później, bo w 85. minucie, do siatki znów trafił Alexis Sanchez. Wydawało się wówczas, że jego reprezentacja komfortowo dowiezie dwubramkową przewagę do końca spotkania.
Nic bardziej mylnego - na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry bramkę na 2:3 zdobył Marcelo Moreno.
Ostatecznie walecznej Boliwii zabrakło jednak czasu, by zdobyć przynajmniej jeden punkt. Zwycięstwo Chile oznacza, że przeskoczyli w grupie Urugwaj i zajmują obecnie piąte miejsce gwarantujące udział w barażach.
Hubert Kowalczyk01 Feb 2022 · 22:14