Nigeryjczycy wyręczyli Chorwatów. Samobój, karny i zwycięstwo Chorwacji w pierwszym meczu mistrzostw [VIDEO]

Oleh Dubyna/Shutterstock
Chorwacja wygrała z Nigerią 2:0 w drugim dzisiejszym meczu grupy D mistrzostw świata.
To był wyjątkowo kuriozalny pojedynek. W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy choćby jednego celnego strzału, a Chorwaci do szatni schodzili z prowadzeniem 1:0. Wyręczył ich bowiem piłkarz Nigerii, Etebo, który wpakował piłkę do własnej bramki. Modrić dośrodkował z rzutu rożnego, Rebić przedłużył centrę głową, Mandzukić uderzał szczupakiem, futbolówka odbiła się jeszcze od nogi wspomnianego Etebo i wpadła do siatki.
Jeszcze przed przerwą Chorwaci mogli podwyższyć prowadzenie. Rakitić dośrodkował, Kramarić uderzył, ale zabrakło celnego strzału. Dopięli oni swego w drugiej połowie. W 70 minucie zapasy w polu karnym urządził sobie jeden z Nigeryjczyków, a sędzia odgwizdał oczywiście faul na Mandżukiciu.
Za moment do jedenastki podszedł Modrić i pewnym strzałem po ziemi w lewy róg bramki ustalił wynik spotkania.