Nikolić szaleje w MLS. Strzelił już szesnaście goli!

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Piłkarze Chicago Fire wygrali przed własną publicznością z Vancouver Whitecaps 4:0 (3:0) w sobotnim spotkaniu Major League Soccer. Dwa gole strzelił Nemanja Nikolić.

Kibice zgromadzeni na trybunach Toyota Park na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 14. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Nemanja Nikolić, któremu asystował Matt Polster. Chwilę później Węgier zdobył swojego drugiego gola, wykorzystując dogranie Michaela de Leeuwa. W obu sytuacjach Nikolić błysnął instynktem strzeleckim, którym imponował na boiskach Ekstraklasy. Łącznie reprezentant Węgier strzelił w MLS szesnaście goli. Jest liderem klasyfikacji strzelców. Drugi David Villa zdobył dotąd jedenaście bramek.

Kolejne bramki dla gospodarzy zdobyli Arturo Alvarez oraz de Leeuw, który w 84. minucie ustalił wynik rywalizacji.

Warto dodać, że goście kończyli mecz w osłabieniu. W 78. minucie czerwoną kartką ukarany został bowiem Matias Laba.

Chicago Fire zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Natomiast Vancouver Whitecaps znajduje się na siódmej pozycji na zachodzie.