Tenis: Novak Djoković mistrzem Australian Open! Serb nie dał szans Rafaelowi Nadalowi

Novak Djoković mistrzem Australian Open! Serb nie dał szans Rafaelowi Nadalowi
Neale Cousland / Shutterstock.com
Novak Djoković wygrał tegoroczny turniej Australian Open. Serb pokonał w finale Rafaela Nadala nie przegrywając ani jednego seta.
Wszyscy oczekiwali zaciętego pojedynku, a tymczasem finał został całkowicie zdominowany przez Novaka Djokovicia. Rafael Nadal nie wygrał ani jednego seta i popełnił aż 26 niewymuszonych błędów.
To był siódmy finał Australian Open, w którym udział brał Novak Djoković. Serb za każdym razem wychodził zwycięsko z tych rywalizacji.
Finał Australian Open trwał tylko 3 sety. Pierwszy z nich Djoković wygrał 6:3, drugi 6:2 i trzeci 6:3.
Novak Djoković ma na swoim koncie już 15 zwycięstw w Wielkim Szlemie. Rafael Nadal wygrał 17 razy, a Roger Federer ma na koncie 20 tytułów.
Łukasz Karyniewski27 Jan 2019 · 11:55