Novak Djoković trzeci raz z rzędu wygrał Australian Open! Serb zmiótł z kortu Daniła Miedwiediewa

Bai Xuafei / Press Focus
Novak Djoković mistrzem Australian Open! Serb w finale turnieju w Melbourne wygrał z Daniłem Miedwiediewem 7:5, 6:2, 6:2.
Mecz zaczął się świetnie dla Djokovicia, który wygrał dwa własne gemy, szybko przełamał Miedwiediewa i wyszedł na prowadzenie 3:0. Rosjanin błyskawicznie wziął się do roboty. Zaczął serwować mocniej, nabrał pewności siebie i doprowadził do wyrównania.
Kolejne gemy wygrywali serwujący. Nierzadko efektownie - w dziesiątej odsłonie Miedwiediew nie oddał rywalowi choćby wymiany. Djoković szybko się zrewanżował. Najpierw wygrał jedenastego gema "na sucho", po chwili zapisał na swoje konto pierwszą partię. Pomógł mu nieco Rosjanin, który przy trzecim setbolu wpakował piłkę w siatkę. 7:5 dla Serba.
Drugą partię lepiej zaczął Miedwiediew, który już w pierwszym gemie przełamał Djokovicia. Odpowiedź Serba była zdecydowana - cztery wygrane odsłony z rzędu.
Rosjanina było stać jeszcze tylko na wygranie jednego gema. W całym secie nie był już w stanie nic zdziałać. Szybko wziął go Djoković - wygrał 6:2.
W pierwszym gemie trzeciej partii Miedwiediew nie wykorzystał dwóch break pointów. Efekt? Odsłona na konto Djokovicia. Rosjanin popełniał całą masę błędów, z których skwapliwie korzystał jego rywal.
Miedwidiew był w stanie urwać Djokoviciowi tylko dwa gemy. Do walki zerwał się jeszcze w siódmej odsłonie, ale nie był w stanie przełamać rywala. Ten kilka minut później zakończył seta, mecz i cały turniej. Decydującą partię wygrał 6:2.
Dla Djokovicia to już osiemnaste wielkoszlemowe zwycięstwo w karierze. W Australian Open zwyciężył już dziewiąty raz. Na swoim koncie ma triumfy w trzech ostatnich edycjach tego turnieju.
Marcin Karbowski21 Feb 2021 · 11:41