Novak Djoković w finale Australian Open. Łatwe zwycięstwo z rewelacją turnieju

lev radin / Shutterstock.com
Novak Djoković awansował do finału Australian Open. Serb dokonał tego dzięki pewnemu zwycięstwu z kwalifikantem Asłanem Karacjewem.
Rosjanin był rewelacją tegorocznego Australian Open. Stał się dopiero piątym zawodnikiem, który przebrnął przez kwalifikacje, a następnie dotarł do półfinału turnieju głównego. W nim nie miał już jednak większych szans.
Mecz nie miał większej historii. W pierwszym secie był wyrównany jedynie do stanu 4:3 dla Serba - wtedy ten przełamał rywala.
Bardziej zacięta była druga partia, w której Karacjew potrafił nawet przełamać rywala. Nie wystarczyło to jednak do tego, by urwać seta Djokoviciowi. Serb wygrał bowiem dwa gemy przy jego podaniu. Najwięcej działo się w dziesiątej odsłonie, gdy Rosjanin obronił dwie piłki setowe, a później miał nawet break pointa. Nie potrafił jednak go wykorzystać.
Trzecia partia zakończyła się gładkim zwycięstwem Djokovicia. Serb oddał przeciwnikowi tylko dwa gemy.
Djoković w finale turnieju wielkoszlemowego zagra po raz 28. w karierze. Spotka się w nim z Daniłem Miedwiediewem albo Stefanosem Tsitsipasem.
Marcin Karbowski18 Feb 2021 · 12:16