Nowy Jork poległ w play-offach MLS

lev radin / Shutterstock.com
New York City FC uległ u siebie Atlancie United 0:1 (0:1), a Columbus Crew pokonali przed własną publicznością New York Red Bulls 1:0 (0:0) w ćwierćfinałach Konferencji Wschodniej rozgrywek Major League Soccer. Rewanże odbędą się za tydzień.
Na Yankee Stadium o sukcesie gości przesądził z bliska osiem minut przed przerwą Argentyńczyk Eric Remedi.
Z kolei na MAPFRE Stadium skromną zaliczkę gospodarzy wypracował szesnaście minut po zmianie stron Gyasi Zardes, któremu kapitalnie odgrywał piętą Argentyńczyk Federico Higuain.
Najlepsza drużyna regularnego sezonu była bliska wyrównania w doliczonym czasie gry, ale Zackary Steffen popisał się fantastyczną paradą po uderzeniu głową Bradleya Wright-Phillipsa.
Nieznacznie bliżej finału w Konferencji Zachodniej są również Portland Timbers. "Drwale" odrobili straty na Providence Park i pokonali na własnym obiekcie Seattle Sounders 2:1 (2:1). Rewanż w tej parze zaplanowano już w czwartek.