Nowy sezon, stara Atalanta. Lazio zdemolowane w hicie Serie A [WIDEO]

cristiano barni / Shutterstock
Atalanta rozgromiła na Stadio Olimpico w Rzymie Lazio aż 4:1 w środowym spotkaniu dwóch uczestników najbliższej edycji Ligi Mistrzów. Pierwsze trzy gole dla gości padły już w pierwszej połowie.
Podopieczni Gian Piero Gasperiniego wyszli na prowadzenie w 10. minucie meczu, kiedy piłkę do bramki z bliskiej odległości skierował Robin Gosens.
Reprezentant Niemiec wcielił się następnie w rolę asystenta, a jego dośrodkowanie na długi słupek kapitalnym uderzeniem z powietrza zamienił na gola Hans Hateboer.
Na 3:0 dla Atalanty podwyższył jeszcze przed przerwą niezawodny Alejandro “Papu” Gomez. Argentyńczyk przedarł się z piłką w pole karne i z zimną krwią pokonał bramkarza rywali.
Lazio, które zagra w niedzielę ponownie u siebie z Interem, stać było tego wieczoru tylko na jedno trafienie - autorstwa Felipe Caicedo, który na chwilę zmniejszył rozmiary przegranej gospodarzy na początku drugiej połowy meczu.
Rezultat spotkania ustalił jednak niedługo później ponownie Gomez, popisując się doprawdy niesamowitym strzałem.
Po dwóch rozegranych meczach Atalanta ma na swoim koncie komplet ligowych punktów. W najbliższą niedzielę drużyna z Bergamo zagra na własnym stadionie z Cagliari.
Wojciech_Falenta 30 Sep 2020 · 22:44