O Błękitnych Stargard znowu będzie głośno! Wyrzucili z Pucharu Polski Wisłę Kraków

Marcin Kadziolka/shutterstock.com
Błękitni Stargard Szczeciński wyeliminowali z rozgrywek o Puchar Polski Wisłę Kraków. Przed własną publicznością wygrali 2:1.
Ekipa z północy Polski w sezonie 2014/2015 dotarła aż do półfinału PP. Z "Białą Gwiazdą" mierzyła się dopiero w 1/32 rozgrywek ale pokazała, że żaden faworyt nie jest jej straszny.
Już od 26. minuty Błękitni prowadzili po bramce Fadeckiego z rzutu karnego. Jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Michał Mak.
Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W 84. minucie ponownie podyktowany został rzut karny, a bohaterem drużyny był Fadecki, który ponownie pokonał golkipera rywali.
To pierwsza tak duża niespodzianka w tegorocznej edycji Pucharu.
Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Stal Rzeszów 1:0 (0:0).
Zwycięskiego gola dla "Portowców" w stolicy Podkarpacia zdobył osiemnaście minut przed końcem Benedikt Zech, który skutecznie dobił piłkę do siatki po uderzeniu Tomasa Podstawskiego.
Wicelider tabeli rozgrywek drugiej ligi nie był już w stanie skutecznie odpowiedzieć i dzięki temu podopieczni Kosty Runjaica zagrają w kolejnej rundzie.
Górnik Zabrze rozgromił na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska 6:0.
Gole dla czternastokrotnych mistrzów kraju strzelali kolejno Przemysław Wiśniewski, Ishmael Baidoo, Michał Koj, a także po zmianie stron Piotr Krawczyk oraz Łukasz Wolsztyński i Kamil Zapolnik po rzutach karnych.
Awans do kolejnej rundy wywalczył również Radomiak Radom, który pokonał w Toruniu miejscową Elanę. Losy konfrontacji w Grodzie Kopernika rozstrzygnął dopiero w doliczonym czasie gry Marcin Kluska.
Maciej Ziętarek25 Sep 2019 · 18:00
Źródło: Własne