Oblak obronił karnego, Suarez dopełnił dzieła! Kolejny krok Atletico Madryt w kierunku mistrzostwa [WIDEO]

Oblak obronił karnego, Suarez dopełnił dzieła! Kolejny krok Atletico w kierunku mistrzostwa [WIDEO]
Atletico uczyniło kolejny wielki krok w kierunku tytułu mistrzowskiego. Podopieczni Diego Simeone wygrali z Deportivo Alaves 1:0. Bohaterami tej rywalizacji zostali Jan Oblak oraz Luis Suarez.
Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania właściwie mogłaby się nie odbyć i nikt by nie zauważył. Obie drużyny rzadko oddawały strzały, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.
Dopiero w 54. minucie niezawodny Luis Suarez przerwał ten impas. Urugwajczyk w swoim stylu uciekł rywalom i głową skierował piłkę do siatki. Napastnikowi asystował Kieran Trippier.
Był to gol nr 500 w zawodowej karierze Suareza. Przy okazji 34-latek zbliżył się do Leo Messiego w klasyfikacji strzelców w bieżącym sezonie La Liga. Snajper Atletico zgromadził na koncie 19 trafień. Kapitan Barcelony może się pochwalić dorobkiem 21 bramek.
Po objęciu prowadzenia Atletico niepotrzebnie spuściło z tonu. "Rojiblancos" chcieli spokojnie dowieźć jednobramkowe prowadzenie do końca. To mogło kosztować stratę punktów.
W 84. minucie Stefan Savić sprokurował rzut karny. Środkowy obrońca sfaulował rywala na skraju "szesnastki". Do piłki podszedł Joselu, oddał mocny strzał, jednak doskonałą paradą popisał się Jan Oblak.
Alaves już nie zdołało doprowadzić do remisu. Atletico w nerwowych okolicznościach zgarnęło komplet punktów. Liderzy z Wanda Metropolitano powiększyli przewagę nad drugim w tabeli Realem Madryt do sześciu oczek. Alaves zajmuje dziewiętnaste miejsce w lidze.
Adam Kłos21 Mar 2021 · 20:25