Oddaliła się Ekstraklasa od Katowic. GKS przegrał u siebie z Tychami

MacQtosh, wikipedia
GKS Katowice przegrał u siebie z GKS-em Tychy 1:2 w sobotnich derbach Górnego Śląska w 32. kolejce Nice 1. Ligi. Goście po zwycięstwo sięgnęli zdobywając dwie bramki w końcówce spotkania, kiedy grali w przewadze jednego zawodnika.
Gospodarze bardzo mocno zaatakowali od pierwszej minuty. Szybko udokumentowali przewagę golem. Skutecznym strzałem głową popisał się Tomasz Midzierski. Później mecz się wyrównał, a od 68. minuty katowiczanie musieli grać w „10”. Drugą żółtą kartkę otrzymał bowiem Oktawian Skrzecz.
W 80. minucie przyjezdni doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową strzelił Daniel Tanżyna. Pięć minut później goście wykorzystali duży błąd rywali na ich połowie. Jakub Vojtus pewnie pokonał Macieja Wierzbickiego w sytuacji sam na sam.
Podopieczni Jacka Paszulewicza, którzy mają już niewielkie szanse na awans do Ekstraklasy, zajmują czwarte miejsce w tabeli ze zdobytymi 50 punktami. W kolejnym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.
Natomiast zespół prowadzony przez Ryszarda Tarasiewicza plasuje się na ósmej pozycji i ma na swoim koncie 49 „oczek”. W przedostatniej kolejce tyszanie podejmą Odrę Opole.