Odzież termoaktywna – czy warto rozważyć jej zakup?

Odzież termoaktywna – czy warto rozważyć jej zakup?
inmotion.pl odzież termoaktywna
Odzież termoaktywna jest ceniona wśród sportowców, a powodem są jej właściwości. Jeżeli dotychczas w Twojej szafie znajdowały się jedynie bawełniane koszulki, spodnie lub spodenki, ale chcesz przekonać się o zaletach odzieży termoaktywnej, to poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci odnaleźć się w ofercie producentów. Dowiedz się, jak odzież termoaktywna wpływa na komfort podczas treningu.

Dlaczego coraz częściej sięgamy po ubrania termoaktywne?

Dalsza część tekstu pod wideo
Pod sformułowaniem „odzież termoaktywna” kryją się różne elementy garderoby. Są to m.in. koszulki, spodnie, spodenki czy legginsy. Wizualnie odzież ta nie odbiega od standardowych ubrań – możesz się o tym przekonać, oglądając koszulki Under Armour. Odzież termoaktywna jest projektowana z myślą zarówno o kobietach, jak i mężczyznach. Modne kroje i bogaty wybór kolorów i wzorów powodują, że z tej odzieży możesz korzystać również poza treningami, np. gdy masz w planach spacer. Przykładem ubrania dla aktywnych mężczyzn może być koszulka termoaktywna Under Armour.
Koszulka męska termoaktywna
Powodów, dla których profesjonalni sportowcy i osoby dbające o swoją kondycję sięgają po odzież termoaktywną, jest wiele. Najważniejsze zalety odzieży termoaktywnej to:
  • Odprowadzanie wilgoci: Intensywny trening oznacza wzmożone pocenie się. Bawełniana koszulka czy spodnie chłoną wilgoć i kleją się do skóry. Z kolei odzież termoaktywna odprowadza pot na zewnątrz. W rezultacie skóra pozostaje sucha.
  • Krótki czas schnięcia: Odzież termoaktywna szybko schnie, a to z kolei podnosi komfort jej użytkowania po intensywnym treningu. Tę właściwość koszulek czy spodni termoaktywnych doceniają również miłośnicy wypraw outdoorowych czy survivalu.
  • Właściwości antybakteryjne: Mimo że świeży pot nie ma zapachu, to szybko zmienia się to pod wpływem bakterii. Właściwości antybakteryjne odzieży termoaktywnej opóźniają ten proces – dłużej będziesz cieszyć się świeżością.
Odzież termoaktywna sprawdza się w gorące i zimne dni, gdyż wspiera organizm w utrzymaniu optymalnej temperatury ciała (termoregulacji). Inaczej mówiąc, chroni ona zarówno przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem.

Koszulki termoaktywne z superlekkiego materiału HeatGear®

Chcesz osiągać coraz lepsze wyniki, uprawiając wybrany sport? Cenisz sobie komfort podczas treningu? Sportowa odzież bawełniana szybko zwraca na siebie uwagę – mokra koszulka staje się ciężka i klei się do ciała, w rezultacie czego może przeszkadzać w wykonywaniu ruchów. Aby wyeliminować te problemy, współcześni producenci odzieży sportowej wykorzystują nowoczesne technologie. Jedną z nich jest HeatGear®.
Odzież termoaktywna
Materiał HeatGear® jest wykorzystywany w odzieży funkcyjnej, m.in. przy produkcji przylegających do ciała koszulek termoaktywnych (zarówno z długim, jak i krótkim rękawem), tzw. rashguardów. To, co odróżnia go od innych materiałów używanych w odzieży termoaktywnej, to:
  • Szybkie odprowadzanie potu, w efekcie czego może on szybciej odparować. To korzystnie wpływa zarówno na komfort podczas treningu, jak i wspomnianą termoregulację – wilgoć na skórze odpowiada za szybką utratę ciepła. Dzięki osuszaniu skóry ciała, organizm jest utrzymywany w optymalnej kondycji.
  • Elastyczność, która ułatwia dopasowanie do ciała. Materiał HeatGear® wykorzystuje się do produkcji koszulek termoaktywnych dających wrażenie drugiej skóry (krój compression). To sprawia, że odzież nie ogranicza ruchów nawet podczas bardzo intensywnego treningu.
  • Minimalizowanie ryzyka wystąpienia otarć. Połączenie superlekkiego materiału, który doskonale przylega do ciała, z wydajnym systemem odprowadzania wilgoci sprawia, że ryzyko powstania otarć czy podrażnień w czasie treningu jest mniejsze, zwłaszcza w okolicy szwów.
Dla profesjonalnych sportowców czy osób uprawiających biegi długodystansowe znaczenie ma też fakt, że Materiał HeatGear® jest superlekki. Ma to związek z tym, że powstaje on na bazie mikrofibry.
Redakcja meczyki.pl
Cezary Junik06 Sep 2021 · 14:50
Źródło: Materiał sponsorowany

Przeczytaj również

Dyskusja

- komentarzy
Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone