Ogromny pech Urugwaju! Trzy nieuznane gole, koszmarne pudła Cavaniego i Godina! Błąd Suareza w karnych [WIDEO]

MDI / Shutterstock.com
Reprezentacja Urugwaju zremisowała 0:0 z Peru w ćwierćfinale Copa America 2019. O awansie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się Peruwiańczycy.
Według bukmacherów murowanym faworytem do awansu do półfinału byli podopieczni Oscara Tabareza, dla którego mecz z Peru to dwusetne spotkanie w roli selekcjonera urugwajskiej drużyny narodowej.
Przewidywania te odnalazły swe potwierdzenie na boisku. Choć w pierwszej połowie obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, to jednak groźniejsze akcje konstruowali reprezentanci Urugwaju. Jedną z nich zmarnował Edinson Cavani. Piłka po zagraniu Luisa Suareza trafiła pod jego nogi, ale fatalnie spudłował z bardzo bliskiej odległości.
Pięć minut później piłka znalazła się w bramce Peru po strzale Giorgiana De Arrascaety, lecz sędzia boczny podniósł chorągiewkę. Na spalonym był Nahitan Nandez.
Niemal kwadrans po przerwie znów byliśmy świadkami spektakularnego pudła. W ślady Cavaniego poszedł Diego Godin.
Chwilę później piłka znów wylądowała w bramce Peru. Ładnym, technicznym strzałem wbił ją Edinson Cavani, ale sędzia kolejny raz nie uznał gola. Cavani znajdował się na pozycji spalonej w momencie podania.
News random
alphaspirit / shutterstock
Po kwadransie gry Urugwajczycy znów przedwcześnie się cieszyli. Piłkę do bramki z bliskiej odległości wbił Luis Suarez, ale był na pozycji spalonej.
News random
W jednej z kolejnych akcji, w odpowiedzi na ataki Urugwaju, uderzył Cristofer Gonzáles. Piłka minęła jednak słupek bramki Fernando Muslery.
W końcówce spotkania szansę na strzelenie gola miał jeszcze Luis Suarez, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.
Po 90 minutach było 0:0. Z racji tego, że w Copa America nie ma dogrywki, zawodnicy od razu po końcowym gwizdku przeszli do konkursu rzutów karnych.
Serię jedenastek rozpoczął Luis Suarez. Napastnik uderzył źle i bramkarz Peru nie miał problemów z obroną jego strzału.
Był to bardzo kosztowny błąd, ponieważ pozostali zawodnicy nie mylili się w swoich próbach. Dzięki temu Peruwiańczycy wygrali 5:4.
Zwycięzcy zagrają w półfinale z reprezentacją Chile. W drugim półfinale Brazylia zmierzy się z Argentyną.