Olympique Lyon odrobił straty i pokonał Bordeaux

Fantafluflu, wikicommons
Girondins Bordeaux przegrali u siebie z Olympique Lyon 1:2 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu 20. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Matmut-Atlantique prowadzenie "Żyrondystom" po kwadransie gry zapewnił Jimmy Briand, który skierował z bliska piłkę do siatki po błędzie defensywy gości.
Pięć minut po zmianie stron wyrównał uderzeniem z dystansu Maxwell Cornet, a po kolejnych trzech minutach drugiego gola dla "Les Gones" strzelił Moussa Dembele, który mocno przymierzył przy słupku w sytuacji sam na sam.
Zespół z Akwitanii po czwartej porażce z rzędu pozostał na trzynastej pozycji w tabeli. Siedmiokrotni mistrzowie Francji natomiast po ósmym zwycięstwie w sezonie awansowali na piątą lokatę w klasyfikacji.