Olympique Lyon ostatnim ćwierćfinalistą Pucharu Francji

charnsitr / shutterstock.com
Olympique Lyon wygrał na wyjeździe z EA Guingamp 2:1 w meczu 1/8 finału Pucharu Francji. Zespół "Les Gones" awansował do ćwierćfinału.
Pierwszego gola na Stade du Roudourou strzelił już w siódmej minucie Moussa Dembele, który perfekcyjnie wykorzystał sytuację sam na sam. 22- letni napastnik jest w bardzo dobre formie, w ostatnich sześciu meczach, zaliczył pięć trafień.
Wynik na 2:0 podwyższył w 49. minucie Maxwel Cornet. Iworyjczyk uderzył z pierwszej piłki po zagraniu z lewej strony Ferlanda Mendy'ego.
Gospodarze do końca walczyli o lepszy wynik. Stać ich było na gola honorowego, którego strzelił Alexandre Mendy w 88. minucie.
Olympique Lyon jest ostatnim ćwierćfinalistą Pucharu Francji. W 1/4 finału zmierzy się z SM Caen.
Pozostałe pary na tym etapie rozgrywek stworzą: Stade Rennais-US Orleans, Paris Saint-Germain-Dijon FCO i AS Vitre-FC Nantes.
Jakub Kreśliński07 Feb 2019 · 22:59