Olympique Lyon pokonał Guingamp na własnym stadionie

charnsitr / shutterstock.com
Olympique Lyon wygrał u siebie z EA Guingamp 2:1 w meczu 25. kolejki Ligue 1. Gospodarze zanotowali trzynaste zwycięstwo w sezonie.
Wynik spotkania został ustalony jeszcze przed przerwą. W 15. minucie prowadzenie "Les Gones " dał Martin Terrier, który uderzył mocno z pola karnego. Goście szybko jednak wyrównali za sprawą Felixa Eboy. Kameruńczyk drugą bramkę w sezonie zdobył strzałem głową po rzucie rożnym.
W 35. minucie Olympique Lyon odzyskał prowadzenie dzięki Nabilowi Fekirowi. Francuz znakomicie uderzył sprzed pola karnego i zanotował ósme trafienie w rozgrywkach.
W drugiej połowie ekipa z departamentu Rodan kontrolowała przebieg spotkania i utrzymała korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.
W tabeli Ligue 1 Olympique Lyon jest trzeci, ma na koncie 46 punktów. Natomiast EA Guingamp zamyka stawkę na 20. pozycji z dorobkiem 14 punktów.
Jakub Kreśliński15 Feb 2019 · 22:41