Lyon przegrał z Lille. Nieprawdopodobne pudło Valbueny [VIDEO]

CP DC Press/Shutterstock
Olympique Lyon przegrał przed własną publicznością z Lille LOSC 1:2 (0:1) w sobotnim spotkaniu 22. kolejki francuskiej Ligue 1.

Kibice zgromadzeni na Parc Olympique Lyonnais na pierwsze trafienie czekali do 38. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Yassine Benzia, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z dystansu.

22-letni napastnik w drugiej połowie podwoił swój dorobek, skutecznie wykorzystując rzut karny.

Honorowego gola dla miejscowych zdobył Alexandre Lacazette. Francuz pokonał bramkarza gości strzałem z "jedenastki".

Gospodarze mogli jednak ten mecz zremisować, gdyby nie fatalne pudło Mathieu Valbueny, który mając przed sobą pustą bramkę... trafił w poprzeczkę.

W barwach gospodarzy zabrakło Macieja Rybusa, który jest kontuzjowany.

Olympique Lyon zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli Ligue 1. Podopieczni Bruno Genesio mają na swoim koncie 37 punktów, z kolei Lille LOSC zdobyło do tej pory 26 "oczek" i znajduje się na jedenastej pozycji.