Olympique Lyon. Radość przerwana skandalem. Bohater meczu starł się z kibicami [WIDEO]

Radość przerwana skandalem. Bohater meczu w Lyonie starł się z kibicami [WIDEO]
Screen z YouTube
Chociaż Olympique Lyon odwrócił losy meczu z RB Lipsk i awansował dzięki temu do 1/8 finału Ligi Mistrzów, to spotkanie zakończyło się skandalem. Jeden z kibiców wbiegł na boisko z obraźliwą flagą, a gdy zobaczył to strzelec wyrównującej bramki, Memphis Depay, natychmiast ruszył w stronę fana. Piłkarzy i kibiców rozdzielać musiała policja.
Spotkanie z RB Lipsk przez długi czas nie układało się po myśli Olympique'u Lyon. Francuski zespół przegrywał już 0:2, lecz ostatecznie zremisował 2:2 i wywalczył dzięki temu awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gola wyrównującego zdobył w końcówce meczu Memphis Depay.
W Lyonie po wywalczeniu awansu zapanowała ogromna radość. Została ona jednak przerwana przez zachowanie jednego z kibiców, który wbiegł na boisko z flagą, przedstawiającą piłkarza zespołu, Marcelo Guedesa, jako osła. Zobaczył to Depay, który natychmiast ruszył do kibica, chcąc odebrać mu obraźliwy transparent.
Za nim szybko ruszyli kolejni piłkarze Olympique'u. Na dół zbiegli także fani francuskiej drużyny, chcąc pomóc kibicowi, który szybko przeskoczył z powrotem za bandy. Interweniować musiała ochrona, która starała się rozdzielić piłkarzy oraz kibiców.
Maciej Pietrasik11 Dec 2019 · 10:52
Źródło: Sport.pl