Olympique Lyon stracił punkty w wyjazdowym spotkaniu

charnsitr / shutterstock.com
RC Strasbourg zremisował u siebie z Olympiquem Lyon 2:2 w meczu 28. kolejki Ligue 1. Dla gospodarzy to już jedenasty podział punktów w tym sezonie.
Spotkanie znakomicie rozpoczęli goście. Już w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Moussa Dembele, który wykorzystał błąd obrońcy Strasbourga i trafił w sytuacji sam na sam.
Na początku drugiej połowy 22-latek zdobył drugą bramkę, tym razem skutecznie wykonując rzut karny. Dembele w drugim meczu z rzędu strzelił dwa gole, a w całym sezonie ma ich jedenaście.
Gospodarze jednak nie odpuszczali i w zaledwie 60 sekund doprowadzili do remisu. Obronę gości rozmontował duet Ludovic Ajorque i Adrien Thomasson. Pierwszy z nich zdobywał bramki, a drugi asystował. Dla Ajorque to piąte i szóste trafienie w trwających rozgrywkach.
Piłkarze ze Strasbourga zremisowali już jedenasty mecz w tym sezonie. Nikt nie dzieli się punktami w lidze francuskiej częściej, taki sam bilans na jeszcze SM Caen. Ekipa z Alzacji nie wygrała już sześciu spotkań i w tabeli jest dziewiąta z dorobkiem 38 punktów.
Olympique Lyon zajmuje trzecią pozycję, ma na koncie 50 punktów.