Olympique Lyon wygrał z PSG! To pierwsza ligowa porażka drużyny z Paryża w tym sezonie

ninpavisic / shutterstock.com
Olympique Lyon pokonał przed własną publicznością Paris Saint-Germain 2:1 (1:1) w szlagierowym meczu 23. kolejki francuskiej Ligue 1.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po siedmiu minutach gry płaskim strzałem w długi róg Argentyńczyk Angel Di Maria. Dwanaście minut przed przerwą wyrównał uderzeniem głową z bliska Moussa Dembele, któremu świetnie dośrodkował w pole karne Leo Dubois.
Cztery minuty po zmianie stron losy konfrontacji rozstrzygnął Nabil Fekir, wykorzystując podyktowany wcześniej rzut karny. "Les Gones" po trzecim zwycięstwie z rzędu umocnili się na trzeciej lokacie w tabeli.
Podopieczni Thomasa Tuchela doznali natomiast pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach, ale nadal z dużą przewagą są na czele stawki. Drugie w klasyfikacji Lille OSC traci do ekipy znad Sekwany dziesięć punktów.
Daniel Makarewicz03 Feb 2019 · 22:57