Olympique Lyon wywalczył jeden punkt w Caen

charnsitr / shutterstock.com
SM Caen zremisował u siebie z Olympique Lyon 2:2 w pierwszym sobotnim meczu piątej kolejki francuskiej Ligue 1. Gospodarze, którzy grali w osłabieniu, zwycięstwo stracili w samej końcówce spotkania.
Goście objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Nabil Fekir uderzył z rzutu wolnego obok muru. Bramkarz gospodarzy ani drgnął i piłka wylądowała w jego siatce. Gospodarze odpowiedzieli na początku drugiej połowy. Rzut karny na gola zamienił Claudio Beauvue.
Od 55. minuty miejscowi grali w "10". Obrońca Aleksander Djiku źle ocenił sytuację na środku boiska i kopnął w głowę jednego z rywali, za co powędrował przedwcześnie do szatni. Mimo tego, udało im się zdobyć drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola głową strzelił Prince Oniangue. Spotkanie zakończyło się remisem. W 88. minucie Ferland Mendy wbiegł w pole karne i płaskim strzałem przy dalszym słupku posłał piłkę do bramki.
Podopieczni Fabiena Mercadala zajmują 11. miejsce w tabeli ze zdobytymi sześcioma punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z AS Saint-Etienne.
Natomiast zespół prowadzony przez Bruno Genesio plasuje się na szóstej pozycji i ma na swoim koncie siedem "oczek". Jego kolejnym rywalem będzie Olympique Marsylia.