Olympique Marsylia coraz bliżej wicemistrzostwa Francji. Pewna wygrana bez Arkadiusza Milika [WIDEO]

Philippe Magoni/SIPA/PressFocus
W niedzielnym meczu 36. kolejki Ligue 1 Lorient przegrało na własnym boisku 0:3 z Olympique'em Marsylia. Zespół Jorge Sampaoliego musiał radzić sobie bez Arkadiusza Milika, ale przybliżył się do wicemistrzostwa Francji.
Polak był mocno krytykowany za czwartkowy występ w półfinale Ligi Konferencji przeciwko Feyenoordowi Rotterdam. W niedzielę znalazł się poza kadrą, po znów dokuczać zaczął mu uraz uda.
Pod nieobecność Polaka ekipa z Marsylii pewnie pokonała Lorient. Goście na terenie rywali od początku dominowali. W 23. minucie bliski gola był Gerson, ale świetną paradą popisał się Dreyer.
Bramkarz gospodarzy robił co mógł, aby zachować czyste konto. W kolejnych minutach znakomicie bronił kolejne uderzenia - Gersona oraz Gueye. W końcu musiał jednak skapitulować pod koniec pierwszej połowy, gdy pokonał go Dieng.
Na początku drugiej połowy Marsylia zadała kolejny cios. Z rywalami w polu karnym zabawił się Guendouzi. Minął kilku przeciwników i precyzyjnym strzałem nie dał szans Dreyerowi.
W 67. minucie po akcji Dienga i Gersona ten drugi ustalił wynik na 3:0. Sampaoli miał jednak powody do niepokoju, bo obaj zawodnicy przy akcji bramkowej doznali urazów i musieli zostać zmienieni.
Dla Marsylii najważniejsze są jednak trzy punkty, które przybliżyły drużynę do wicemistrzostwa Francji. Na dwie kolejki przed końcem przewaga nad trzecim Monaco wynosi trzy punkty.
Maciej Pietrasik08 May 2022 · 18:56