Olympique Marsylia uratował remis. Arkadiusz Milik tylko z kartką

LAURENT SANSON/SIPA/PressFocus
Olympique Marsylia zremisował u siebie ze Strasbourgiem 1:1. Cały mecz rozegrał Arkadiusz Milik, ale tym razem gola nie strzelił.
Od początku meczu przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili zrobić pożytku z długiego posiadania piłki. Przed przerwą Olympique oddał zaledwie dwa strzały. Raz z dystansu uderzył Milik, ale piłka poleciała bardzo daleko od bramki.
Przed przerwą groźnie było pod bramką Mandandy. Francuski bramkarz świetnie obronił strzał Guilberta.
W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Długo przy piłce była Marsylia, lecz ten czas był zupełnie bezproduktywny. Gracze Olympique przez wiele minut nie byli w stanie oddać strzału. Pierwszy w kierunku bramki kopnął Payet. W 62. minucie piłka po jego uderzeniu poleciała ponad bramką.
W 72. minucie prowadzenie objął Strasbourg. Do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił Mitrović.
Gospodarze ruszyli do ataku, a ich starania przyniosły efekt w 86. minucie. Z lewego skrzydła dośrodkował Henrique, a Benedetto wbił piłkę głową do siatki.
W końcówce żaden gol już nie padł. Milik wpisał się jednak do sędziowskiego protokołu - już w doliczonym czasie zobaczył żółtą kartkę.
Marsylia zajmuje szóste miejsce w tabeli. Strasbourg jest piętnasty.
Marcin Karbowski30 Apr 2021 · 22:56