Origi zapewnił remis Liverpoolowi z West Bromwich

mooinblack/Shutterstock
Liverpool FC niespodziewanie zremisował u siebie West Bromwich Albion 2:2 (1:1) w niedzielnym spotkaniu szesnastej kolejki angielskiej Premier League.

Na Anfield Road rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami, bowiem po dwudziestu minutach gry gola dla ekipy z portowego miasta zdobył po koronkowej akcji Jordan Henderson.

Dziewięć minut później wyrównał jednak po błędzie bramkarza Simona Mignoleta Craig Dawson, a siedemnaście minut przed końcem, po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Chrisa Brunta, prowadzenie przyjezdnym zapewnił strzałem głową Szwed Jonas Olsson.

Szósty w sezonie remis podopiecznym Juergena Kloppa zdołał jednak uratować w siódmej minucie doliczonego czasu gry Belg Divock Origi. "The Reds" po tym meczu są na dziewiątej pozycji w tabeli, natomiast ekipa z Birmingham z czterema punktami mniej zajmuje trzynaste miejsce w klasyfikacji.