Osasuna pewnie pokonała Deportivo Alaves

CA Osasuna pokonała przed własną publicznością Deportivo Alaves 4:2 (3:1) w niedzielnym meczu 12. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie w tym starciu już w 20. minucie. Luis Ezequiel Avila podawał do Rubena Garcii, a ten wpakował futbolówkę do siatki. Sześć minut później prowadzenie CA Osasuna powiększył Ezequiel Avila.
W 27. minucie bramkę kontaktową dla gości zdobył Victor Laguardia, jednak tuż przed zakończeniem pierwszej połowy trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Roberto Torres z rzutu karnego.
Po zmianie stron arbiter podyktował kolejne dwa rzuty karne. Najpierw jedenastkę w 51. minucie skutecznie egzekwował Lucas Perez, z kolei w 55. minucie Juan Villar.
Zespół z Nawarry ma na koncie osiemnaście punktów i po tej kolejce awansował na ósme miejsce w tabeli. Ekipa z Kraju Basków z dorobkiem dwunastu "oczek" plasuje się na szesnastej pozycji.