Osiem goli i zwycięstwo Ajaksu, hat-tricki Ziyecha i Blinda

charnstir/Shutterstock
Ajax Amsterdam rozgromił przed własną publicznością BV De Graafschap 8:0 (3:0) w niedzielnym meczu 16. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Johan Cruijff Arena wynik konfrontacji otworzył po niespełna dwudziestu minutach gry Serb Dusan Tadic, który zaskoczył golkipera rywali mocnym uderzeniem pod poprzeczkę. Siedem minut później podwyższył płaskim strzałem z narożnika pola karnego Marokańczyk Noussair Mazraoui.
Później swój popis skuteczności pokazali Hakim Ziyech oraz Daley Blind, którzy skompletowali hat-tricki, dwukrotnie efektownie przymierzając z dystansu. Czterokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy po czternastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na drugiej pozycji w tabeli.
Ekipa z Doetinchem doznała natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i zamyka klasyfikację z najsłabszym dorobkiem.