Osiem goli w Hamburgu, asysta Soboty

Tomasz Bidermann/Shutterstock
FC St. Pauli uległ u siebie 1. FC Koeln 3:5 (2:2) w niedzielnym meczu 4. kolejki rozgrywek 2. Bundesligi.
Na Millerntor-Stadion w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Waldemar Sobota. Polak dwadzieścia minut po przerwie zaliczył asystę przy trafieniu Christophera Buchtmanna. Dwie minuty później Sobotę zastąpił Grek Dimitrios Diamantakos.
Wcześniej dwubramkowe prowadzenie miejscowym zapewnili Holender Henk Veerman i Jeremy Dudziak. Straty z nawiązką gości odrobili jednak Christian Clemens, Simon Terodde, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz Francuz Sehrou Guirassy i już w doliczonym czasie gry Salih Ozcan.
Dzięki drugiej z rzędu i trzeciej w sezonie wygranej "Koziołki" z Kolonii awansowały na pozycję lidera tabeli. Drużyna z Hamburga doznała natomiast drugiej kolejnej przegranej i jest ósma w klasyfikacji.