Osiem goli w Mediolanie, Inter rozbił Benevento w Pucharze Włoch

charnsitr / shutterstock.com
Inter Mediolan rozbił u siebie Benevento Calcio 6:2 (3:0) w drugim niedzielnym meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Włoch.
Na pozbawionym kibiców Stadio Giuseppe Meazza prowadzenie ekipie z Lombardii zapewnił już po trzech minutach gry Mauro Icardi. Argentyńczyk wykorzystał podyktowany chwilę wcześniej rzut karny.
Cztery minuty później podwyższył efektownym uderzeniem z narożnika pola karnego Antonio Candreva. Tuż przed przerwą mocnym strzałem pod poprzeczkę golkipera rywali zaskoczył Brazylijczyk Dalbert Henrique.
Po zmianie stron dwukrotnie celnie przymierzył Lautaro Martinez. Trafienia Argentyńczyka rozdzieliła kapitalna bramka z rzutu wolnego Roberto Insigne.
Straty zespołu z Kampanii zmniejszył jeszcze strzałem głową Filippo Bandinelli, ale w doliczonym czasie gry wynik ustalił Candreva, który zdobył swojego drugiego gola w tych zawodach i przypieczętował efektowny sukces.
"Nerazzurri" w ćwierćfinale zmierzą się z Lazio Rzym. Spotkanie odbędzie się pod koniec stycznia.