Osiem minut Krzysztofa Piątka. Debiut Bartosza Białka w meczu Herthy BSC z VfL Wolfsburg [WIDEO]

Osiem minut Krzysztofa Piątka. Debiut Bartosza Białka w meczu Herthy z Wolfsburgiem
Marcin Bulanda / Press Focus
Hertha Berlin zremisowała u siebie z Wolfsburgiem 1:1 w niedzielnym meczu Bundesligi. Od 82. minuty na boisku w zespole gospodarzy przebywał Krzysztof Piątek. W doliczonym czasie gry na placu gry zameldował się też w drużynie gości Bartosz Białek.
Napastnik dorosłej reprezentacji Polski po raz czwarty z rzędu rozpoczął ligowe spotkanie Herthy na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie dopiero w końcówce. Nie pomógł jednak swojej drużynie odnieść pierwszego zwycięstwa od inauguracji sezonu.
Tymczasem na ostatnich kilkadziesiąt sekund meczu szansę premierowego występu w Bundeslidze nieoczekiwanie otrzymał w drużynie gości Bartosz Białek. Osiemnastolatek nie zdążył dotknąć piłki, ale i tak przyczynił się do przedłużenia serii spotkań bez porażki Wolfsburga.
Białek zagrał wcześniej w swoich nowych barwach klubowych jedynie w meczach Pucharu Niemiec oraz eliminacji Ligi Europy.
Hertha objęła prowadzenie już w szóstej minucie gry za sprawą trafienia Brazylijczyka Matheusa Cunhi. Goście szybko odpowiedzieli jednak piękną bramką autorstwa prawego obrońcy, Ridle Baku.
Remis w dzisiejszym spotkaniu pozwolił Hercie przerwać serię czterech kolejnych porażek oraz powiększyć przewagę nad strefą spadkową do dwóch punktów.
Wolfsburg - z piątym remisem w szóstym meczu - pozostaje niepokonany w nowym sezonie Bundesligi. Podopieczni Olivera Glasnera nadal zajmują jednak pozycję w środku tabeli.
Wojciech_Falenta 01 Nov 2020 · 20:04