Osimhen zdzielił rywala w twarz, duża huśtawka Insigne. Zwycięski debiut Spalllettiego w Napoli [WIDEO]

Luciano Spalletti z pewnością na długo zapamięta pierwszy oficjalny mecz w roli szkoleniowca Napoli. Jego podopieczni przez większość meczu musieli radzić sobie w dziesiątkę, ale mimo to pokonali Venezię 2:0.
Od początku spotkania aktywny z przodu był Victor Osimhen. Nigeryjczyk miał kilka okazji na zdobycie bramki. Nie zdołał jednak wykorzystać żadnej z nich.
W 23. minucie napastnik wyleciał natomiast z boiska. Zdenerwował się na pilnującego go Heymansa i uderzył go pięścią w twarz. W efekcie arbiter ukarał go czerwoną kartką.
Momentami gra w Neapolu była wyjątkowo ostra. Boleśnie przekonał się o tym Piotr Zieliński. Po faulu Mattii Caldary Polak nie był w stanie kontynuować gry i opuścił boisko z kontuzją.
Ostatecznie do końca pierwszej połowy nie doczekaliśmy się goli. Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku. Za zagranie ręką Caldary arbiter podyktował rzut karny dla "Azzurrich".
Do piłki podszedł Lorenzo Insigne i uderzył po prostu fatalnie. Piłka przeszła nad poprzeczką i wynik nie uległ zmianie. Po chwili mieliśmy jednak kolejną "jedenastkę" - tym razem ręką zagrał Ceccaroni.
Po raz kolejny futbolówkę wziął Insigne i zrehabilitował się za wcześniejszą pomyłkę. Tym razem uderzył w drugi róg, a bramkarz nie zdołał skutecznie interweniować.
Grająca w przewadze jednego zawodnika Venezia starała się wyrównać. Najbliżej tej sztuki był Forte, który w 68. minucie trafił w słupek. Po chwili to Napoli trafiło na 2:0 za sprawą Elmasa.
To ostatecznie dobiło beniaminka, który z Neapolu wyjechał bez żadnych punktów. Luciano Spalletti mógł z kolei cieszyć się z udanego debiutu.
Maciej Pietrasik22 Aug 2021 · 22:40