Osłabiony Real Madryt nie zdołał pokonać Villarrealu. Błyskawiczny gol nie wystarczył "Królewskim" [WIDEO]

Screen z TV
Piłkarze Realu Madryt błyskawicznie wyszli na prowadzenie w spotkaniu 10. kolejki La Liga z Villarrealem. "Królewscy" nie zdołali jednak utrzymać korzystnego rezultatu. W drugiej połowie z rzutu karnego do wyrównania doprowadził bowiem Gerard Moreno.
Przed pierwszym gwizdkiem Zinedine Zidane miał spory ból głowy, jeśli chodzi o ustalenie wyjściowej jedenastki. Kontuzjowani są między innymi Sergio Ramos i Karim Benzema, a koronawirus nie pozwolił na grę Militao, Casemiro i Jovicia. Od pierwszej minuty wystąpił natomiast Eden Hazard.
"Królewskim" trudno było wyobrazić sobie lepszy początek tego spotkania. Już w drugiej minucie mistrzowie Hiszpanii wyszli bowiem na prowadzenie. Z prawej strony dośrodkowywał Dani Carvajal, a jego wrzutkę wykorzystał Mariano Diaz.
Później gra gości wyglądała jednak zdecydowanie gorzej. W 21. minucie przed szansą na wyrównanie stanął Parejo, lecz w dobrej sytuacji uderzył tuż nad poprzeczką. Gospodarze byli uważni w defensywie, dzięki czemu Real nie miał klarownych sytuacji na podwyższenie wyniku.
Prowadzenie "Los Blancos" utrzymało się do przerwy, ale w drugiej części spotkania ataki Villarrealu były coraz odważniejsze. Po stracie Toniego Kroosa przed szansą stanął Moreno, który wbiegł w pole karne, lecz posłał futbolówkę tuż obok słupka. Minimalnie niecelne okazało się również uderzenie Parejo.
Wysiłki Villarrealu przyniosły wreszcie skutek w 75. minucie. Wówczas Thibaut Courtois nie zdążył z interwencją i faulował w polu Chukwueze. Z jedenastu metrów nie pomylił się natomiast Moreno.
W końcówce spotkania żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali na swoją stronę i odnieść zwycięstwa, choć w doliczonym czasie gry dobrą okazję miał Takefusa Kubo. Rezultat 1:1 powoduje, że Villarreal pozostał na drugim miejscu w tabeli. Real Madryt jest czwarty. Do liderującego Realu Sociedad "Królewscy" tracą trzy punkty.
Maciej Pietrasik21 Nov 2020 · 18:07